Kažkas yra pasakęs: „Kai užsidaro durys, atsiveria langas.“ Precedento neturinčiame laikotarpyje – karantino metu – ši frazė tampa dar prasmingesnė. Durys uždarytos tiesiogine prasme. Daug verslo įmonių yra priverstinai sustabdžiusios veiklą, kas gali – dirba nuotoliniu būdu iš namų. Kad ir kaip bebūtų gaila, iki minimumo sumažintas tarpusavio kontaktų skaičius. Bent jau taip derėtų elgtis, norint kuo greičiau pažaboti visų mūsų nematomą priešą, pajėgų padaryti nepataisomą žalą. O langą praverti galime. Ir ne tik tiesiogine prasme, norėdami pasimėgauti gaiviu pavasario oru. „Langu“ į pasaulį taikliai pavadintas gali būti ir video turinys, šiandien tapęs darbo, mokymosi, pardavimų ir bendravimo įrankiu.

Gali būti, jog daliai vyresnio amžiaus žmonių koronos pandemija tapo paskata pagaliau „prisijaukinti“ išmaniąsias technologijas. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera…Pasirodo, jos „nekanda“! Netgi priešingai: šiandien tapo kone vienintele galimybe pamatyti savo artimuosius, užpūsti žvakutes ant torto ar…susidaužti velykiniais kiaušiniais. Nuotoliniu būdu, suvokdami situacijos grėsmę, tarpusavyje bendrauja ir jaunesnioji karta. Nors pastariesiems tai – kasdienybė, tačiau šį kartą viskas yra kitaip.

Savaime suprantama, sėdant prieš kamerą pabendrauti su artimaisiais ar draugais, rūpintis makiažu, rūbais ar tekstu tikrai nereikia. Visai kita situacija, kai video turinys tampa įrankiu bandant parduoti prekes, paslaugas ar…save (kalbant apie šiandien ant „bangos“ esančius vadinamuosius „vlogerius“. ). Taip, kaip minėjome, daugybė veiklos rūšių šiandien fiziškai yra uždraustos, tačiau verslūs, iniciatyvūs bei naujovėms imlūs žmonės rankų sudėję tikrai nesėdi. Jie, pasinaudoję video turiniu, stengiasi išlaikyti savo klientus ar pritraukti naujus, Atsiranda ir tokių, kurie leidžiasi į avantiūras ir, pavyzdžiui, vietoje kelionių organizavimo verslo, pradeda nuotoliniu būdu mokyti užsienių kalbos.

Nuotolinis bendravimas su klientais ne tik gali sušvelninti finansinius nuostolius ar išvis nuo jų apsaugoti (pirkimai nesustojo, anaiptol – siuntų tarnybos dirba kur kas didesniu pajėgumu nei per didžiąsias metų šventes!), bet ir pelnyti pastarųjų pagarbą bei pasitikėjimą. Įsivaizduokite, kiek atsirastų laimingų moterų, jei manikiūro specialistė pasiūlytų nuotoliniu būdu padėti „reanimuoti“ manikiūro reikalaujančius nagus. Prašyti užmokesčio už tokią paslaugą, aišku, tikslinga nebūtų: internete pilna analogiškos nemokamos informacijos įvairiomis temomis. Paklausite, kodėl turėtumėte gaišti savo laiką nemokamai? Tiesą sakant, šiuo metu veiklos tikriausia trūksta dažnam, tad tai – puiki galimybė turiningai leisti laiką. Antra, taip užtikrinate profesinių įgūdžių išlaikymą bei juos tobulinate. Bet, svarbiausia, nepamirštate savo klienčių ir nepaliekate jų bėdoje. Neabejokite: lojalių klienčių ratas gerokai prasiplės. Dirbkite dabar, o, grįžus į įprastą gyvenimo ritmą, įdėtos pastangos atsipirks kelis kartus.

Video kaip galimybe ne tik bendrauti, bet ir kažką parduoti, naudojasi galybė verslininkų, tad, natūralu, konkurencija šioje srityje iš tiesų didelė. Laimės tie, kurie ne tik „keps“ video įrašus ar rengs „live“ pasirodymus, bet darys tai teisingai bei užtikrintai. Nepasitiki savo jėgomis prieš kamerą? Nežinai, ką ir kaip kalbėti? Nesugebi kalbėti konkrečiai, aiškiai, akcentuojant esminius dalykus? Bijai pamatyti save vaizdo įraše? „1 minutės video projektas“ – kaip tik tau! Kada, jei ne dabar, atrasi laiko „prisijaukinti“ kamerą? Nustebsi, kokia naudinga gali būti 1 minutė praktikos!

VIDEO TURINIO SVARBA KARANTINO AKIVAIZDOJE